Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wertykulatory pomagają w utrzymaniu pięknie wyglądającego trawnika. Są one niezbędne szczególnie po sezonie zimowym, gdy na trawniku jest dużo ściętej wcześniej trawy, mech, liście i inne pozostałości organiczne, które mogą ograniczać wzrost młodej trawy. Zabieg wertykulacji jest w stanie znacząco poprawić gospodarkę wodno-powietrzną trawnika, a to wszystko za sprawą przycinania darni i usuwaniu martwych szczątków roślin. W GARDENGARAGE dostępnych jest wiele atrakcyjnych wertykulatorów, które sprawdzą się zarówno do małych, jak i dużych ogrodów.

Czym charakteryzują się wertykulatory? Przypominają one z wyglądu kosiarkę. Na ich wałku mocowane są noże prostopadle do powierzchni murawy. To urządzenie tnie trawnik na określoną głębokość i usuwa starą darń, zostawiając charakterystyczne rowki. W GARDENGARAGE dostępne są zarówno wertykulatory elektryczne, jak i spalinowe.

Wertykulatory elektryczne doskonale sprawdzają się do pielęgnacji przydomowych trawników, gdyż ich zasięg ograniczony jest długością kabla zasilającego. Należy tu zwrócić uwagę na moc silnika elektrycznego – im będzie ona większa, tym większa będzie szerokość robocza maszyny – i tym szybciej praca w ogrodzie będzie z nimi skończona. Natomiast wertykulatory spalinowe służą do dbania o trawniki o dużej powierzchni. Przydadzą się w miejscach, gdzie nie ma zasilania sieciowego, a dzięki dużej mocy silnika poradzą sobie nawet z najbardziej zarośniętym trawnikiem – mają one także największą szerokość roboczą, dzięki czemu pielęgnacja terenu zieleni z nimi przebiega sprawnie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wertykulatorów dostępnych w GARDENGARAGE. U nas dostępne są urządzenia o różnej mocy silnika, szerokości roboczej i rozstawie noży. W przypadku pytań odnośnie zamówienia – zachęcamy do kontaktu! Pomożemy Państwu z wyborem odpowiedniego wertykulatora oraz innych urządzeń ogrodowych.